SMART rukavice sú riešením učeným pre priemyselné použitie umožňujúcim výrobnému a logistickému personálu pracovať efektívnejšie a bezpečnejšie. Výhoda tohto riešenia spočíva v jednoduchosti a prirodzenosti jeho použitia, nakoľko procesné kroky môžu byť dokumentované voľnými rukami a používateľ dostáva bezprostrednú spätnú väzbu o činnosti. Toto „handsfree“ skenovanie je už v súčasnosti úspešne etablované a bežne používané na zahraničnom trhu v spoločnostiach ako Audi, Škoda, BMW, John Deere, Mahle, Bosch, Lufthansa, Festo, Loxxes, Redcon a ďalšie. Naša spoločnosť iGrow Network je prémiovým partnerom výrobcu tohto inteligentného riešenia.

Ako to funguje

Smart rukavice fungujú na podobnom princípe ako väčšina skenerov. Pripojenie je možné realizovať štandardne cez Acces Point alebo prostredníctvom Bluetooth. Čo však nie je štandardné sú výhody spojené s používaním tohto riešenia. Veľkou výhodou tohto riešenia je jeho veľkosť. Vďaka malým rozmerom a nízkej hmotnosti je možné ho nasadiť na rukavicu a ruky zostávajú úplne voľné pre možnosť vykonávania iných činností. Toto riešenie zaručuje ergonómiu pri práci a zvyšuje bezpečnosť –  hands free. Vďaka tomu, že operátor nemusí skener odkladať a znova hľadať ale má ho neustále dostupný na ruke je zvýšená efektivita, v niektorých prípadoch až o 10%.

Kde je možné uplatniť

Príjem materiálu

Identifikujte materiály hneď ako dorazia. Okamžite zachyťte chybné dodávky. Váš proces prijímania materiálu bude bezchybný.

Vychystávanie

Elimiujte chyby pri vychystávaní materiálu. S funkciou okamžitej spätnej väzby zvýšite kvalitu procesu.

Sekvencovanie

Zaručte optimalizáciu sekvenciíí montáže a neprerušovaný pohyb medzi sekvenčnými stanicami.

Montáž

Zachovajte rýchlosť a presnosť počas montáže. Dokumentujte všetky kroky procesu – hands free –  a tak zabezpečte operátorovi ergonomické a bezpečné prostredie.

Inventarizácia

Majte zásoby v sklade pod kontrolou. Zabezpečte prehľadnú evidenciu zásob a ich manažment.

Balenie

Využite neobmedzený pohyb tela –  100% mobilitu vďaka hands free procesom skenovania a nepretržitý tok činností počas procesu balenia.

Sledovanie a kontrola

Spoľahnite sa na bezchybné zaznamenávanie údajov o výrobkoch. Zlepšite kvalitu a spoahlivosť sledovania tovaru počas prepravy.

Porovnanie dostupných skenerov

MARK Display

Benefity

  • 1.54“ vysoko kontrastný displej
  • Váha len 48 g – najľahší skener s displejom na trhu
  • Jednoduché párovanie (BLE)
  • Kompaktné rozmery
  • Optická, akustická a haptická spätná väzba pri každom skene   

Prečítajte si krátku prípadovú štúdiu o tom, ako je možné zvýšiť produktivitu pri skenovaní aj o 10% tu.

Možnosti uchytenia skenera

Pre oblasti bez rizika zranenia
Nositeľné voľne na ruke, ako aj v kombinácii s rôznymi typmi rukavíc
K dispozícii je ľavá a pravá verzia

Spúšťač skenovania je umiestnený na ľavom ukazováku.

Skener uchytený na výsuvnom mechanizme určený pre prostredie s nižšou frekvenciou skenovania
Funkcia pull to scan – automatická aktivácia skenera pri vytiahnutí
Vysoko odolná aramidová niť s dosahom takmer 70 cm
Tlačidlo dodatočného uvoľnenia
Obojsmerné uchytenie: sklopná spona a šnúrka

Hlavné prínosy

Smart rukavice so skenerom môžu pomôcť zrýchliť výrobu a logistické procesy až o 50% a zároveň tiež eliminovať chyby pri procesoch skenovania.

Operácie s voľnými rukami (hands-free) umožňujú nepretržité pracovné postupy, takže operátori môžu pracovať neobmedzene vďaka „nositeľnej“ technológii, ktorá sa integruje do ich prirodzeného pohybu.

Rýchla návratnosť investícií s rýchlejšími a presnejšími procesmi skenovania. Zníženie možnosti poškodenia skenera (pri jeho odkladaní a uchopovaní) až o 20% v porovnaní s ručnými skenermi.

Vysoká akceptácia tvaru a nízka hmotnosť

Riešenie umožňuje zbierať údaje najviac prirodzeným spôsobom, ruka tak slúži plne na prácu s materiálom, nástrojmi, čím je umožnená manipulácia s predmetmi s pevným uchopením.

Rýchlosť a efektivita použitia

Šetrenie času pri manipulácií materiálu a nástrojov v procese a eliminácia extra pohybov. V závislosti od použitia Smart Gloves pomôžu dosiahnuť úsporu času na skenovanie až do výšky 50%.

Kvalita

Vďaka spätnej väzbe v aktuálnom čase, eliminujú chyby ešte pred ich vznikom (vizuálne, akusticky a hmatom).

Nadväznosť na iné SMART riešenia

fork lift, picking wagon, vertical order picker, logistic train, pick by light, pick by voice

Plug and Play

Intuitívna konfigurácia

Kompatibilita s telefónmi

Zaznamenávanie dát v reálnom čase

Výdrž batérie 8-10 hod.

Dostupné v rôznych variantoch

Odolnosť skenovacieho modulu

Riešenia pre vás

Online prezentácia

Nie ste si istý čo všetko SMART rukavice dokážu? Či sú tým správnym riešením? Stačí si dohodnúť termín online prezentácie v rámci ktorej si môžete prediskutovať vaše dotazy so skúsenými špecialistami.

Pilotný projekt

Výhodným spôsobom ako získať osobné praktické skúsenosti so SMART rukavicami je pilotný projekt – implementácia riešenia na vybranom pracovisku. Pilotným projektom si potvrdíte reálne prínosy.

Návrh riešenia na mieru

Máte nejaké špecifické požiadavky? Potrebujete riešenie na mieru? V spolupráci s našimi špecialistami popíšeme situáciu, identifikujeme možnosti a odporučíme vám možné SMART riešenie.

SMART rukavice referencie

Kontaktný formulár

Ďakujeme za váš záujem kontaktovať nás. Budeme sa snažiť na vaše otázky, podnety odpovedať v čo najkratšom čase. Zvyčajte odpovedáme do 24 hodín.