Opäť rozbitý skener? Tu je riešenie.

Máte aj vy skúsenosť s rozbitým skenerom čiarových kódov? Obzvlášť pri štandardných skeneroch, ktoré je potrebné uchopiť, zrealizovať skenovanie a následne odložiť, občas dôjde k poškodeniu skenera.  

Prečo vôbec k tomu dochádza? Často potrebuje operátor ku realizácii pracovného úkonu voľné obe ruky pre bezpečné, pohodlné a ergonomické uchopenie tovaru. Keďže potrebuje zabezpečiť aj evidenciu, musí zrealizovať aj skenovanie kódu. Po skenovaní je potrebné skener odložiť na bezpečné miesto. V snahe pracovať rýchlo, môže operátor odložiť skener na nevhodné miesto, z ktorého môže skener spadnúť a rozbiť sa. Niekedy môžete vidieť, že operátor pri manipulácii s veľkým bremenom drží v ruke ešte aj skener – opätovne hrozí pád a rozbitie skenera.  

Riešenie tohto problému môže byť pritom jednoduché. Použiť SMART rukavice na ktorých je skener pripevnený. Operátor má počas pracovnej činnosti skener neustále na ruke, takže nemusí po každom skenovaní skener odkladať a tým sa minimalizuje riziko pádu a rozbitia skenera. 

 

Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Na vaše podnety odpovedá:

Michal Gajdoš

Michal Gajdoš

Vyštudoval odbor priemyselné inžinierstvo so zameraním sa na ergonómiu. Svoje pôsobenie začal ako trainee na výrobnej linke, kde sa následne profiloval cez procesného technika, inžiniera až na manažérsku pozíciu v rámci ktorej viedol tím procesných inžinierov. Následne svoje pracovné skúsenosti rozvíjal predovšetkým v oblastiach optimalizácie výrobných procesov. Momentálne sa venuje prevažne procesným inováciám so zameraním sa na digitalizáciu procesov.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *